• تفاهم نامه همکاری بنیاد تعاون و سازمان جهاد کشاورزی در البرز
  تفاهم نامه همکاری بنیاد تعاون و سازمان جهاد کشاورزی در البرز

  به گزارش روابط عمومی نمایندگی بنیاد تعاون در استان البرز، تفاهم نامه همکاری بین سازمان جهاد کشاورزی استان البرز از یک طرف و اداره کل زندان ها و نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان در استان البرز، از طرف دیگر تنظیم و مبادله گردید.

  از جمله اهداف این تفاهم نامه، بهره گیری از نیروی کار مددجویان برای تولید محصولات کشاورزی، ارتقاء سطح دانش علمی و فنی مددجویان، ترویج مهارت های شغلی برای مددجویان، و توانمندسازی مددجویان برای دوران پس از آزادی می باشد.

  متن کامل تفاهم نامه در سایت http://www.bonyad-taavon.com/alborz  قابل دسترسی است.

 • توسعه فعالیت های اشتغال زایی با افزایش زندانیان رای باز
  توسعه فعالیت های اشتغال زایی با افزایش زندانیان رای باز

  مدیر کل زندان های استان کرمانشاه گفت: تسهیل در اعطای کار به مددجویان در کاهش تراکم زندان ها و توسعه فعالیت های اشتغال زایی موثر است. اژدراسد بیگی در حاشیه نشست اعضا شورای قضائی استان با معاون اول قوه قضائیه خواستار تجدید نظر در آیین نامه رای کار و ایجاد تسهیل در اعطای آن به مددجویان واجد شرایط شد. وی اظهار داشت محدودیت های اعمال شده در آیین نامه رای کار بخشی از فرآیند اصلاحی و تربیتی برای ایجاد اشتغال مددجویان در مراکز باز و کارگاه های تولیدی بنیاد تعاون، حرفه آموزی و صنایع زندانیان و همچنین بخش خصوصی را با مشکل مواجه کرده است.

 • فراهم شدن زمینه اشتغال برای 10 مددجوی تفرشی
  فراهم شدن زمینه اشتغال برای 10 مددجوی تفرشی

  در رایزنی با صاحبان صنایع تفرش، زمینه اشتغال 10 مددجوی زندان این شهر فراهم شد. رئیس زندان شهرستان تفرش با اعلام این خبر گفت: در تعامل و رایزنی با صاحبان صنایع و عقد قرارداد با شرکت سپهرساز این شهرستان کار رنگ آمیزی قطعات موتور سیکلت و برخی محصولات این شرکت به مددجویان این زندان واگذار شد. غفاری افزود: با این اقدام زمینه اشتغال نشسته و درآمد زایی برای 10 نفر از مددجویان فراهم شده است.

 • حکم حبس برخلاف اصل شخصی بودن مجازات است
  حکم حبس برخلاف اصل شخصی بودن مجازات است

  رئیس کل دادگستری استان یزد در گفتگو با حمایت مطرح کرد: اصل شخصی کردن مجازات ها، به این معنی است که مجرم به تنهائی درد و رنج مجازات را تحمل کند و بستگان و افراد مرتبط با مجرم در دایره اعمال مجازات وی قرار نگیرند.

  حیدری در خصوص تبعاتی که مجازات حبس برای یک خانواده دارد اظهار داشت: با صدور حکم حبس برای سرپرست خانواده، که در اکثر مواقع نان آور خانواده نیز محسوب می شود، خانواده در معرض خطرات مختلف قرار خواهد گرفت و در نهایت از هم پاشیده می شود.

  متن گفتگوی غلامحسین حیدری با روزنامه حمایت را در صفحه 3 مورخ 91/10/21 مطالعه فرمائید.

 • توافقات انجام شده با کشتی سازی برای همکاری
  توافقات انجام شده با کشتی سازی برای همکاری

  در جریان بازدید مدیرعامل از شرکت مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو)، مذاکرات موفقیت آمیزی بین مطهرنژاد، مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان و رضائیان اصل، مدیر عامل کشتی سازی، انجام شد.

  طبق توافقات انجام شده، شرکت ایزوایکو ضمن استقبال از حضور مددجویان رای باز در پروژه های ساخت و تعمیرات کشتی و همچنین صنایع فراساحل، برای ارائه تسهیلات منطقه آزاد کشتی سازی به بنیاد تعاون اعلام آمادگی نمود.

  بر این اساس مقرر گردید، نمایندگان طرفین زمینه های همکاری را بررسی و نسبت به ارائه پیشنهادات خود برای طرح اسقاط کشتی و سایر گزینه ها اقدام نمایند.

 • پیام آسمانی
  پیام آسمانی

  هر کس انسانی را حیات بخشد گویی همه مردم را زنده کرده است.

  (آیه 32 سوره مائده)

 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام)
  امام صادق (علیه السلام)

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

   

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق در عهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع) مي باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :

  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.

 • آیت الله محمد تقی بهجت
  آیت الله محمد تقی بهجت

  گشتیم و گشتیم ذکری  بالا تر از صلوات پیدا نکردیم 

 • علامه محمد تقی جعفری :
  علامه محمد تقی جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • آیت الله فاضل لنکرانی :
  آیت الله فاضل لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • آیت الله آملی لاریجانی :
  آیت الله آملی لاریجانی :

  مسئولان قوه قضاییه از هیچ تلاشی به منظور ارتقای دستگاه قضایی دریغ نخواهند کرد

 • سعدی
  سعدی

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار
  شهریار

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان
  سخن مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان

  رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است

گزارش حجمی و مقداری تولید محصولات بنیاد ( سال 91 لغایت 97 )

گزارش حجمی و مقداری تولید محصولات بنیاد

( سال 91 لغایت 97 )   

                            

مقدمه :

 

اطلاعات حجمی و مقداری محصولات تولیدی بنیاد طی سال های 91 لغایت 97 به عنوان شاخص های مهم عملکرد زندانیان ( متناسب با منابع و امکانات موجود و توسعه یافته ارائه گردیده است .

 

مقدار حجمی و تعداد تولیدات محصولات توسط زندانیان بر اساس تعداد زندانیان در اختیار بنیاد گزارش شده و شامل اشتغال رای باز ( اعزام بکار ) نمی باشد .1-  تولید 6,300 تن پسته در واحدهای کشاورزی بنیاد تعاون که عمدتاً در شرکت کشت و صنعت گوهر کوه وتمپ و مجتمع کشت و صنعت حامی کوثر ساوه تولید شده است .

 


2-   تولید 24،600 تن انواع غلات  .3-   تولید 73,500 تن علوفه و سایر محصولات زراعی .4-   تولید 4،700 تن سایر محصولات باغی که عمدتاً مرکبات و میوه های فصلی می باشند .5-   تولید 5,000,000 اصله نهال در نمایندگی های سراسر کشور که عمدتاً در استان مرکزی تولید شده است .6-  تولید 2000 تن محصولات گلخانه ای ( عمدتاً قارچ و انواع صیفی جات مانند گوجه ، خیار و ...) می باشد .7-  تولید 7 میلیون  شاخه گل ، گل های آپارتمانی ، قلمه گل و نشاء که اغلب در شرکت سرزمین گل حامی تولید شده است .8-  تولید حدود 120,000 رأس دام سبک در مجموعه های دامپروری شامل گوسفند و بز ( معادل 4200 تن )9-  تولید حدود 4000 رأس دام سنگین در دامپروری ها شامل گاو و شتر ( معادل 1500 تن )10- تولید حدود 5/3 میلیون قطعه طیور که عمدتاً مرغ گوشتی بوده و مقدار محدودی  اردک و سایر پرندگان می باشد . ( معادل 5200 تن )11-  تولید 324 تن میگو در نمایندگی استان بوشهر .12- تولید 800 تن ماهی سرد آبی و گرم آبی در نمایندگی های شمالی و جنوبی کشور که عمدتاً ماهی قزل آلا بوده است .13-  تولید 4000 قطعه ماهی خاویاری در نمایندگی گیلان با هدف تولید گوشت و خاویار .14- تولید حدود 46,2 میلیون عدد تخم مرغ که عمدتاً در نمایندگی خراسان رضوی تولید شده است . ( معادل 2773 تن )15-  تولید 4000 تن شیر که عمدتاً در نمایندگی خراسان رضوی تولید شده است .16-  تولید 45 تن عسل .17-  تولید 25 میلیون  دست انواع پوشاک و منسوجات  .18- تولید حدود 7000 تخته انواع قالی و تابلو فرش که عمدتاً در نمایندگی های استان آذربایجان شرقی ، کرمانشاه و قم تولید شده است . ( معادل 23 هزار متر مربع )19-  تولید 2 میلیون جفت انواع کفش که عمدتاً در نمایندگی آذربایجان شرقی ، اصفهان و تهران تولید شده است .20- تولید 15,000 تن مصنوعات فلزی سنگین (  شامل درب و پنجره ، ایستگاه اتوبوس ، مبلمان شهری و وسایل بازی پارک ها ) .21- تولید 9/1 میلیون عدد محصولات فلزی سبک (  شامل کافو ، سطل زباله ، نیمکت و تخت خواب ) .22-  تولید 20 میلیون قطعه محصولات بتنی . ( معادل 432 هزار تن )23-   تولید 210,000 متر مربع محصولات ساختمانی . ( سرامیک ، موزاییک ، تایل و سنگ فرش پارک ها )24-  تولید 215 میلیون  قرص نان در کلیه نمایندگی های سراسر کشور .25-  تهیه و طبخ 2/18 میلیون پرس غذا در نمایندگی های سراسر کشور .26-  بسته بندی 10,000 تن مواد غذایی ( شامل انواع حبوبات ، خشکبار ، قند ، شکر و ... )27-  مونتاژ 5/2 میلیون قطعات صنعتی  .28-  تولید 40,500 متر مربع کابینت MDF و درب و پنجره های UPVC .

 


29-  تولید 465,000 قطعه مصنوعات چوبی و صنایع دستی .30-  تولید 5/6 میلیون  قطعه مصنوعات تراشکاری .31-  تولید 63,000 تن خوراک دام ، طیور و آبزیان در کارخانه خوراک دام و طیور همدان .32- تولید 5300 رأس شترمرغ ( 1000 پرواری و 4 هزار رأس جوجه ) که عمدتاً در استان خراسان جنوبی تولید شده است .

 


33-  تولید 8 میلیون عدد تن ماهی و کنسرو مرغ در نمایندگی بنیاد استان مازندران .34- تولید 500 هزار عدد دستمال کاغذی ( جعبه ای و لوله ای ) که عمدتاً در نمایندگی بنیاد استان البرز تولید شده است .35-  تولید 500 دستگاه اتاق خودرو و کامیونت در نمایندگی بنیاد استان اردبیل .36-  تولید 4000 دستگاه دوچرخه در نمایندگی بنیاد استان گلستان .37-  تولید 800  هزار تن شن و ماسه در نمایندگی بنیاد استان خراسان رضوی .38-  تهیه و صدور یک میلیون عدد کارت حامی .39-  تولید 1300 دستگاه پابند الکترونیکی .40-  خرید 200 دستگاه خودرو و بازسازی 100 دستگاه خودرو در نمایندگی های بنیاد .41-  خرید و نوسازی ماشین آلات صنعتی و کشاورزی مورد نیاز نمایندگی ها .

 

42- مونتاژ 5000 دستگاه کامپیوتر در نمایندگی بنیاد استان البرز .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر شما در مورد محتوای سایت چیست؟