• تفاهم نامه همکاری بنیاد تعاون و سازمان جهاد کشاورزی در البرز
  تفاهم نامه همکاری بنیاد تعاون و سازمان جهاد کشاورزی در البرز

  به گزارش روابط عمومی نمایندگی بنیاد تعاون در استان البرز، تفاهم نامه همکاری بین سازمان جهاد کشاورزی استان البرز از یک طرف و اداره کل زندان ها و نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان در استان البرز، از طرف دیگر تنظیم و مبادله گردید.

  از جمله اهداف این تفاهم نامه، بهره گیری از نیروی کار مددجویان برای تولید محصولات کشاورزی، ارتقاء سطح دانش علمی و فنی مددجویان، ترویج مهارت های شغلی برای مددجویان، و توانمندسازی مددجویان برای دوران پس از آزادی می باشد.

  متن کامل تفاهم نامه در سایت http://www.bonyad-taavon.com/alborz  قابل دسترسی است.

 • توسعه فعالیت های اشتغال زایی با افزایش زندانیان رای باز
  توسعه فعالیت های اشتغال زایی با افزایش زندانیان رای باز

  مدیر کل زندان های استان کرمانشاه گفت: تسهیل در اعطای کار به مددجویان در کاهش تراکم زندان ها و توسعه فعالیت های اشتغال زایی موثر است. اژدراسد بیگی در حاشیه نشست اعضا شورای قضائی استان با معاون اول قوه قضائیه خواستار تجدید نظر در آیین نامه رای کار و ایجاد تسهیل در اعطای آن به مددجویان واجد شرایط شد. وی اظهار داشت محدودیت های اعمال شده در آیین نامه رای کار بخشی از فرآیند اصلاحی و تربیتی برای ایجاد اشتغال مددجویان در مراکز باز و کارگاه های تولیدی بنیاد تعاون، حرفه آموزی و صنایع زندانیان و همچنین بخش خصوصی را با مشکل مواجه کرده است.

 • فراهم شدن زمینه اشتغال برای 10 مددجوی تفرشی
  فراهم شدن زمینه اشتغال برای 10 مددجوی تفرشی

  در رایزنی با صاحبان صنایع تفرش، زمینه اشتغال 10 مددجوی زندان این شهر فراهم شد. رئیس زندان شهرستان تفرش با اعلام این خبر گفت: در تعامل و رایزنی با صاحبان صنایع و عقد قرارداد با شرکت سپهرساز این شهرستان کار رنگ آمیزی قطعات موتور سیکلت و برخی محصولات این شرکت به مددجویان این زندان واگذار شد. غفاری افزود: با این اقدام زمینه اشتغال نشسته و درآمد زایی برای 10 نفر از مددجویان فراهم شده است.

 • حکم حبس برخلاف اصل شخصی بودن مجازات است
  حکم حبس برخلاف اصل شخصی بودن مجازات است

  رئیس کل دادگستری استان یزد در گفتگو با حمایت مطرح کرد: اصل شخصی کردن مجازات ها، به این معنی است که مجرم به تنهائی درد و رنج مجازات را تحمل کند و بستگان و افراد مرتبط با مجرم در دایره اعمال مجازات وی قرار نگیرند.

  حیدری در خصوص تبعاتی که مجازات حبس برای یک خانواده دارد اظهار داشت: با صدور حکم حبس برای سرپرست خانواده، که در اکثر مواقع نان آور خانواده نیز محسوب می شود، خانواده در معرض خطرات مختلف قرار خواهد گرفت و در نهایت از هم پاشیده می شود.

  متن گفتگوی غلامحسین حیدری با روزنامه حمایت را در صفحه 3 مورخ 91/10/21 مطالعه فرمائید.

 • توافقات انجام شده با کشتی سازی برای همکاری
  توافقات انجام شده با کشتی سازی برای همکاری

  در جریان بازدید مدیرعامل از شرکت مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو)، مذاکرات موفقیت آمیزی بین مطهرنژاد، مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان و رضائیان اصل، مدیر عامل کشتی سازی، انجام شد.

  طبق توافقات انجام شده، شرکت ایزوایکو ضمن استقبال از حضور مددجویان رای باز در پروژه های ساخت و تعمیرات کشتی و همچنین صنایع فراساحل، برای ارائه تسهیلات منطقه آزاد کشتی سازی به بنیاد تعاون اعلام آمادگی نمود.

  بر این اساس مقرر گردید، نمایندگان طرفین زمینه های همکاری را بررسی و نسبت به ارائه پیشنهادات خود برای طرح اسقاط کشتی و سایر گزینه ها اقدام نمایند.

 • پیام آسمانی
  پیام آسمانی

  هر کس انسانی را حیات بخشد گویی همه مردم را زنده کرده است.

  (آیه 32 سوره مائده)

 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام)
  امام صادق (علیه السلام)

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

   

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق در عهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع) مي باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :

  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.

 • آیت الله محمد تقی بهجت
  آیت الله محمد تقی بهجت

  گشتیم و گشتیم ذکری  بالا تر از صلوات پیدا نکردیم 

 • علامه محمد تقی جعفری :
  علامه محمد تقی جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • آیت الله فاضل لنکرانی :
  آیت الله فاضل لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • آیت الله آملی لاریجانی :
  آیت الله آملی لاریجانی :

  مسئولان قوه قضاییه از هیچ تلاشی به منظور ارتقای دستگاه قضایی دریغ نخواهند کرد

 • سعدی
  سعدی

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار
  شهریار

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان
  سخن مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان

  رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است

اولین نشست ستاد خیرین توسعه اشتغال زندانیان استان خراسان جنوبی

۵۰ هزار مددجوی شاغل در زندان های کشور هم اکنون در حوزه های مختلف فعالیت می کنند.

 

 

به گزارش روابط عمومی استان خراسان جنوبی : اولین نشست ستاد خیرین توسعه اشتغال زندانیان خراسان جنوبی به میزبانی اتاق بازرگانی استان برگزار گردید .

 

جلسه با تلاوت آیات قرآن کریم و پخس سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد . در ابتدای جلسه احتشام رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی استان خراسان جنوبی ضمن خیر مقدم به مدیران ، مسئولین  کارآفرینان حاضر در جلسه با اشاره به این که اتاق بازرگانی همانند پارلمان بخش خصوصی در بحث اشتغال زندانیان در کنار بنیاد تعاون و زندان خواهد بود ، نکاتی در مورد نحوه مشارکت اعضاء اتاق در جهت توسعه فعالیت ها و اشتغال زندانیان در جلسه مطرح نمودند .

 

در ادامه کلیپ ۱۰۰ ثانیه ای اشتغال زندانیان در واحد کشاورزی ، دامپروری و صنعت برای حاضرین در جلسه پخش شد .

 

سرپرست بنیاد تعاون زندانیان استان خراسان جنوبی در اولین جلسه ستاد خیران آموزش و توسعه اشتغال زندانیان استان گفت : این زندانیان در حوزه های از جمله تولید انواع محصولات کشاورزی ، پرورش دام و طیور ، آبزیان ، صنعت و خدمات فعالیت می کنند.

 

زنگنه افزود:  در زندان های کشور هم اکنون ۹۲۰ واحد تولیدی به همت این مددجویان دایر است.

 

وی با بیان اینکه سال گذشته مبلغ یک میلیارد پانصد هزار تومان حقوق و دستمزد به زندانیان شاغل در استان پرداخت شده است گفت : ایجاد اشتغال پایدار و مولد از مهم ترین اهداف این بنیاد است به طوری که پارسال ۳۵ هزار شغل مولد و درآمد زا در زندان های کشور ایجاد شد.

 

مدیر کل زندان ها و اقدامات تأمینی استان هم گفت : سازمان زندان های استان نیازمند حمایت همه جانبه تولید کنندگان و فعالان اقتصادی برای حمایت از تولیدات زندانیان برای ارائه طرح و ایده و مشاوره آنهاست.

 

هاشمی با بیان اینکه بازاریابی و فروش محصولات زندانیان مهمترین مشکل فراروی تولیدات این افراد است افزود : تولید فرش دستبافت ، پرورش شتر و شتر مرغ ، دام سبک و تولید محصولات گلخانه ای تنها بخشی از مهمترین فعالیت های مددجویان در زندان های استان خراسان جنوبی است.

 

وی میانگین سنی زندانیان استان را ۱۸ تا ۴۰ سال اعلام کرد و گفت : این جمعیت فعال نیازمند ایجاد زمینه و شرایط کار و اشتغال است.

 

رئیس اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن استان هم گفت : فعالان اقتصادی باید علاوه برتوجه به اهداف درآمدی و اقتصادیشان به رفاه اجتماعی هم توجه داشته باشند .

 

احتشام فراهم کردن زمینه خرید و فروش تولیدات ، راه اندازی خوشه های کسب و کار از جمله اقداماتی دانست که فعالان اقتصادی استان برای حمایت از زندانیان می توانند انجام دهند.

 

 

 

نظر شما در مورد محتوای سایت چیست؟