• تفاهم نامه همکاری بنیاد تعاون و سازمان جهاد کشاورزی در البرز
  تفاهم نامه همکاری بنیاد تعاون و سازمان جهاد کشاورزی در البرز

  به گزارش روابط عمومی نمایندگی بنیاد تعاون در استان البرز، تفاهم نامه همکاری بین سازمان جهاد کشاورزی استان البرز از یک طرف و اداره کل زندان ها و نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان در استان البرز، از طرف دیگر تنظیم و مبادله گردید.

  از جمله اهداف این تفاهم نامه، بهره گیری از نیروی کار مددجویان برای تولید محصولات کشاورزی، ارتقاء سطح دانش علمی و فنی مددجویان، ترویج مهارت های شغلی برای مددجویان، و توانمندسازی مددجویان برای دوران پس از آزادی می باشد.

  متن کامل تفاهم نامه در سایت http://www.bonyad-taavon.com/alborz  قابل دسترسی است.

 • توسعه فعالیت های اشتغال زایی با افزایش زندانیان رای باز
  توسعه فعالیت های اشتغال زایی با افزایش زندانیان رای باز

  مدیر کل زندان های استان کرمانشاه گفت: تسهیل در اعطای کار به مددجویان در کاهش تراکم زندان ها و توسعه فعالیت های اشتغال زایی موثر است. اژدراسد بیگی در حاشیه نشست اعضا شورای قضائی استان با معاون اول قوه قضائیه خواستار تجدید نظر در آیین نامه رای کار و ایجاد تسهیل در اعطای آن به مددجویان واجد شرایط شد. وی اظهار داشت محدودیت های اعمال شده در آیین نامه رای کار بخشی از فرآیند اصلاحی و تربیتی برای ایجاد اشتغال مددجویان در مراکز باز و کارگاه های تولیدی بنیاد تعاون، حرفه آموزی و صنایع زندانیان و همچنین بخش خصوصی را با مشکل مواجه کرده است.

 • فراهم شدن زمینه اشتغال برای 10 مددجوی تفرشی
  فراهم شدن زمینه اشتغال برای 10 مددجوی تفرشی

  در رایزنی با صاحبان صنایع تفرش، زمینه اشتغال 10 مددجوی زندان این شهر فراهم شد. رئیس زندان شهرستان تفرش با اعلام این خبر گفت: در تعامل و رایزنی با صاحبان صنایع و عقد قرارداد با شرکت سپهرساز این شهرستان کار رنگ آمیزی قطعات موتور سیکلت و برخی محصولات این شرکت به مددجویان این زندان واگذار شد. غفاری افزود: با این اقدام زمینه اشتغال نشسته و درآمد زایی برای 10 نفر از مددجویان فراهم شده است.

 • حکم حبس برخلاف اصل شخصی بودن مجازات است
  حکم حبس برخلاف اصل شخصی بودن مجازات است

  رئیس کل دادگستری استان یزد در گفتگو با حمایت مطرح کرد: اصل شخصی کردن مجازات ها، به این معنی است که مجرم به تنهائی درد و رنج مجازات را تحمل کند و بستگان و افراد مرتبط با مجرم در دایره اعمال مجازات وی قرار نگیرند.

  حیدری در خصوص تبعاتی که مجازات حبس برای یک خانواده دارد اظهار داشت: با صدور حکم حبس برای سرپرست خانواده، که در اکثر مواقع نان آور خانواده نیز محسوب می شود، خانواده در معرض خطرات مختلف قرار خواهد گرفت و در نهایت از هم پاشیده می شود.

  متن گفتگوی غلامحسین حیدری با روزنامه حمایت را در صفحه 3 مورخ 91/10/21 مطالعه فرمائید.

 • توافقات انجام شده با کشتی سازی برای همکاری
  توافقات انجام شده با کشتی سازی برای همکاری

  در جریان بازدید مدیرعامل از شرکت مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو)، مذاکرات موفقیت آمیزی بین مطهرنژاد، مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان و رضائیان اصل، مدیر عامل کشتی سازی، انجام شد.

  طبق توافقات انجام شده، شرکت ایزوایکو ضمن استقبال از حضور مددجویان رای باز در پروژه های ساخت و تعمیرات کشتی و همچنین صنایع فراساحل، برای ارائه تسهیلات منطقه آزاد کشتی سازی به بنیاد تعاون اعلام آمادگی نمود.

  بر این اساس مقرر گردید، نمایندگان طرفین زمینه های همکاری را بررسی و نسبت به ارائه پیشنهادات خود برای طرح اسقاط کشتی و سایر گزینه ها اقدام نمایند.

 • پیام آسمانی
  پیام آسمانی

  هر کس انسانی را حیات بخشد گویی همه مردم را زنده کرده است.

  (آیه 32 سوره مائده)

 • حضرت علی (علیه السلام)
  حضرت علی (علیه السلام)

  پرداختن به کارهای جزئی انسان را از کارهای اساسی باز می دارد.

   

 • امام صادق (علیه السلام)
  امام صادق (علیه السلام)

  با تقواترین مردم کسانی هستند که از حرام خدا چشم پوشی کنند.

   

 • امام خمینی (ره):
  امام خمینی (ره):

  من با جرات مدعي هستم كه ملت ايران و توده ميليوني آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله (ص) و كوفه و عراق در عهد اميرالمومنين (ع) و حسين بن علی(ع) مي باشند.

 • مقام معظم رهبری :
  مقام معظم رهبری :

  باید تا آنجا که ممکن است مجازات زندان  به حداقل برسد زیرا زندان یک پدیده نامطلوب است و تبعات گسترده ای برای زندانیان و خانواده آنان دارد.

 • شهید مطهری :
  شهید مطهری :

  انسانی نسبت به دیگر انسانها کاملتر است که دردمندتر و دغدغه بیشتری داشته باشد

   شهید مطهری

 • آیت الله شهید بهشتی :
  آیت الله شهید بهشتی :

  ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت.

 • آیت الله محمد تقی بهجت
  آیت الله محمد تقی بهجت

  گشتیم و گشتیم ذکری  بالا تر از صلوات پیدا نکردیم 

 • علامه محمد تقی جعفری :
  علامه محمد تقی جعفری :

  با زور و اجبار ابوعلی سینا درست نمی شود.

 • آیت الله فاضل لنکرانی :
  آیت الله فاضل لنکرانی :

  واجبات را انجام بده بجای مستحبات، تا می توانی به کار مردم برس، کار مردم را راه بیانداز، اگر قیامت کسی از تو سوال کرد بگو فاضل گفته بود.

 • آیت الله آملی لاریجانی :
  آیت الله آملی لاریجانی :

  مسئولان قوه قضاییه از هیچ تلاشی به منظور ارتقای دستگاه قضایی دریغ نخواهند کرد

 • سعدی
  سعدی

  بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

 • شهریار
  شهریار

  بجز از علی که گوید به پسر که قاتل من، چو اسیر توست اکنون با اسیر کن مدارا

 • سخن مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان
  سخن مدیر عامل بنیاد تعاون زندانیان

  رسالت بنیاد تغییر و تبدیل مددجو به انسان کار آفرین و خلاق است

بازدید از فعالیت های نمایندگی استان زنجان

بازدید دادستان و مدیر کل زندان های استان زنجان از فعالیت­ های بنیاد تعاون زندانیان استان

 

 

به گزارش روابط عمومی استان زنجان : حجت الاسلام و المسلمین محسن کرمی دادستان مرکز استان زنجان و محمد جوادی مدیر کل زندان­ های استان از کارگاه­ ها و فعالیّت­ های بنیاد تعاون زندانیان استان زنجان بازدید نمودند.

 

دراین بازدید ابتدا امیر کرم­زاده مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان زنجان گزارشی از وضعیت کارگاه ­ها و اشتغال در زندان­ ها ارائه نمود و افزود : در کارگاه­ قالیبافی این نمایندگی ۳۵ تخته فرش دستبافت خامه باختر ، خامه نساجی و ابریشم با اشتغال ۷۰ نفر مددجو بافته می ­شود که درصدد افزایش میزان اشتغال در این بخش تا ۲۰۰ نفر است .

 

همچنین کارگاه کفاشی این نمایندگی با اشتغال ۳۵ نفر مددجو مشغول تولید کفش چرم مردانه و کفش کتانی با ظرفیّت تولید ۲۰۰ جفت در روز می ­باشد.

 

وی ادامه داد : کارگاه خیاطی با اشتغال ۳۰ نفر مددجو مشغول تولید جانماز با ظرفیّت تولید ۱۰۰ عدد و کارگاه نجاری و چوب­ بری ماهانه ۴۰۰ فروند کندوی زنبور عسل تولید می کند .

 

همچنین در مجتمع کشت و صنعت سلطانیه پرورش دام سبک نژاد قزل افشار اصلاح شده با ظرفیّت ۵۰۰ رأس و واحد پرورش بوقلمون ۳۰۰۰ قطعه ­ای و پرورش ماهی ۳۰۰۰۰ قطعه ­ای فعالیت می کنند و انواع محصولات کشاورزی و باغی کاشت و برداشت می­ شود.

 

در این دیدار مدیر کل زندان­ های استان خواستار افزایش ظرفیّت تولید کارگاه­ ها و توسعه آن­ها و ساخت کارگاه­ های جدید توسط نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان شدند و افزود ؛ بهترین مراقبت و اصلاح در زندان از طریق آموزش و اشتغال و توانمندسازی زندانیان صورت خواهد پذیرفت و به نوعی افرادی که در اثر بحران­ ها و آسیب­ های اجتماعی دچار خطا و لغزش شدند باید پس از اصلاح به کانون گرم خانواده برگردند و اقلب جرائم به سبب عدم حرفه ­آموزی و کسب مهارت برای داشتن شغل اتفاق افتاده و تمام ظرفیّت­ های متقابل برای این موضوع باید فعال شود و میزان درآمد حاصله در داخل زندان­ ها توسط مددجویان باید به معیشت خانواده زندانیان نیز کمک نماید.

 

پس از بازدید میدانی از کارگاه­ ها و مجتمع کشت و صنعت سلطانیه حجت ­الاسلام والمسلمین کرمی دادستان زنجان ضمن تشکر از اقدامات انجام یافته در بنیاد تعاون زندانیان آن را جهادی و انقلابی خواندند و افزودند : رفع آسیب­ های اجتماعی و کمک به خانواده زندانیان و آموزش مهارت­ های لازم به مددجویان می­ تواند موجبات عدم بازگشت دوباره زندانیان به زندان را فراهم آورد و بسیار مطلوب است.

 

درک صحیح از شرایط اجتماع و عمل به دین مبین اسلام و خواندن قرآن روشنایی دهنده قلب ­هاست و قطعاَ توسعه اشتغال و مشارکت زندانیان در امور فرهنگی و مذهبی در رفتار آنان تأثیر خواهد داشت و زندانیانی که مسیر اصلاح و بازگشت به جامعه را انتخاب نمایند قطعاً توسط مراجع قضائی با استفاده از ابزارهای قانونی کمک خواهند شد.

 

ایشان با اشاره به شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی وی را مرد اخلاص و عمل و سرباز ولایت خواندند و افزودند : تفکر خدمت به مردم و وطن­ دوستی در این شهید بزرگوار موج می­زد و همه مسئولان باید به گونه ­ای عمل و رفتار نمایند تا شرمنده خون این شهیدان نباشیم و هر یک بتوانیم در هر جایگاهی در راستای اهداف انقلاب به مردم خدمت و در راستای اصلاح اثربخش جامعه گام برداریم.

 

همچنین دستور دادند قضات هفت ه­ای یک روز برای سرکشی و ملاقات با زندانیان به زندان بیایند تا به مشکلات آن­ها رسیدگی کنند.

 

 

 

 

نظر شما در مورد محتوای سایت چیست؟